Jdi na obsah Jdi na menu
 


Férová snídaně v Hluboké nad Vltavou

14. 5. 2016

14.5.2016 - Férová snídaně na Hluboké

Počasí se umoudřilo, takže snídáme na kopečku u Zámku v 10:00 hodin! Těšíme se na Vás.

plakat-ferova-snidane.png

 

Pro naše Mateřské centrum se již stalo tradicí pořádání Fair Trade snídaně. Ta letošní se bude konat již tradičně na kopečku u zámku dne 14.5. od 9:30 (pokud bude hezky. Pokud bude ošklivě, tak v mateřském centru v Sokolovně).

Přineste si sebou deky na sezení, hry pro děti i dospělé a hlavně dobrou snídani! Cokoli Vás napadne z domácích a lokálních surovin od našich výrobců či z Fair Trade výrobků. Jsme zvědaví čím nás překvapíte a ošálíte naše chuťové buňky (ochutnávání je povinné ;-)

Pro Ty z Vás, kteří výraz "Fair Trade" sice znáte, ale nejste si tak úplně jistí, jak si ho přeložit - tak Fair Trade je výraz zejména pro produkty, které jsou vyrobeny v zemích Třetího světa. Je zde však kladen důraz na "férové" zacházení se zaměstnanci - tzn., že není povolena dětská práce, otroctví, za práci lidé dostávají alespoň minimální mzdu a mají alespoň základní pracovní práva. Takové výrobky jsou označeny pečetí a jedná se zejména o produkty jako jsou banány, kakao, káva, sušené ovoce, květiny, čerstvé ovoce a zelenina, ovocné džusy, koření a bylinky, med, ořechy a oleje, quinoa, rýže, sportovní míče, cukr, bavlna, bambucké máslo, čaj, vinná réva, atd. 
 

Férová snídaně NaZemi je celorepublikový piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Místní fanoušci fair trade a odpovědné spotřeby společně snídají na veřejném místě, aby netradičním způsobem oslavili Světový den pro fair trade (druhá sobota v květnu). Účastníci si na snídani přináší vlastní dobroty, ať už fairtradové (káva, čaj, buchty z kakaa, třtinového cukru či kokosu) nebo lokální (sýry, med, zelenina). Snídá se na dekách v parku, zámecké zahradě, u stolu na náměstí nebo na jiném oblíbeném a veřejně přístupném místě.

Férová snídaně začínala v roce 2011 se 41 zapojenými městy, loni už snídalo přes 5200 lidí na 137 místech republiky. Nestoupá jen počet míst a piknikářů, ale také mediální pozornost akce. Loni jsme zaregistrovali přes 360 mediálních výstupů včetně reportáží v hlavních večerních zpravodajských relacích na ČT a Prima TV. Férové snídaně jsou nejen příjemnou komunitní akcí, ale také vedou k navyšování povědomí o fair trade!

Náš profil s mapou konání na stránkách Férové snídaně najdete ZDE:http://www.ferovasnidane.cz/snidane/hluboka-nad-vltavou

 

Těšíme se na Vás!